Cześć, jestem Mariusz!

Lata temu, gdy byłem jeszcze młodym podlotkiem, znalazłem fundusze i ludzi, dzięki którym zacząłem wydawać swoją gazetkę szkolną. W czasie studiów natomiast otworzyłem własną firmę, która prowadziła marketing lokalnym przedsiębiorstwom. Organizowałem też wydarzenia kulturalne, byłem dziennikarzem muzycznym, a jako freelancer stawiałem klientom strony internetowe na WordPressie. Zanim skończyłem 25 lat, podjąłem się większej liczby zawodów niż pomieści czterostronne CV.

Z czasem, połączyłem te kropki.

Dziś mam 34 lata, a od niemal dziesięciu jestem praktykiem zarządzania w miedzynarodowych firmach technologicznych. Jako swoje ulubione specjalizacje wskazuję tu zarządzanie procesem lub produktem, opierając się na metodykach zwinnych. Ogromna paleta doświadczeń zawodowych sprawia, że jako skuteczny manager IT wciąż mam w sobie energię młodego podlotka. I właśnie ta energia sprawia, że z przyjemnością dzielę się wiedzą o zarządzaniu z czytelnikami mojego bloga oraz słuchaczami podcastu.

NA CZYM ZNAM SIĘ NAJBARDZIEJ

Wierzę w siłę specjalizacji i fachowej wiedzy skupionej na konkretnych umiejętnościach. Zawodowo poruszam się w trzech obszarach, które są bezpośrednio związane z prowadzeniem i skalowaniem biznesów IT.

PRODUCT MANAGEMENT

Właściwe zarządzanie rozwojem produktu determinuje sukces firmy

metodyki zwinne

Budowanie procesów w oparciu o Agile to fundamentalna część mojej pracy

pro consulting

Frontem do klientów, słuchaczy i czytelników. Doradzam i przeprowadzam audyty

Co mówią o mnie inni specjaliści

Mariusz ma profesjonalne podejście i doskonałe umiejętności komunikacyjne. Posiada też bardzo dobre wyczucie zarządzania procesem. To osoba, której postawa pozytywnie wpływa na motywację innych.
Monika Bydełek
Consultant
Świetnie rozumie techniczny język. Jednocześnie proponuje rozwiązania, które są przemyślane i przeanalizowane pod względem biznesowym. Doskonale zna Agile Scrum i potrafi go wdrożyć w firmie.
Katarzyna Krukar
Product Designer
Myślę że przywódcze i organizacyjne umiejętności Mariusza biorą się z jego nowatorskiego podejścia do zarządzania oraz samodyscypliny. Byłem pod wrażeniem tego, jak wykonywał swoją pracę. Zdecydowanie polecam.
Szczepan Barszczowski
React / React Native Developer

ANGAŻUJĄCE TEMATY

Treści
na blogu

Kariera i Rozwój w IT

Dzielę się wskazówkami i poradami dla początkujących oraz przyszłych managerów firm technologicznych.

Zarządzanie Produktem

Wyjaśniam metryki, omawiam panujące trendy. Doradzam w doborze narzędzi, które pomagają budować lepszy produkt.

Metodyki Agile

Opowiadam jak wdrożyć zwinne zarządzanie, aby w oparciu o Scrum lub zbliżoną metodykę poprawić efektywność zespołów.

Zainteresowany współpracą?