Cześć, jestem Mariusz!

Lata temu, gdy byłem jeszcze młodym podlotkiem, znalazłem fundusze i ludzi, dzięki którym zacząłem wydawać swoją gazetkę szkolną. W czasie studiów natomiast otworzyłem własną firmę, która prowadziła marketing lokalnym przedsiębiorstwom. Organizowałem też wydarzenia kulturalne, byłem dziennikarzem muzycznym, a jako freelancer stawiałem klientom strony internetowe na WordPressie. Zanim skończyłem 25 lat, podjąłem się większej liczby zawodów niż pomieści czterostronne CV.

Z czasem, połączyłem te kropki.

Dziś mam 35 lat, a od ponad dziesięciu jestem praktykiem zarządzania w miedzynarodowych firmach technologicznych. Jako swoje ulubione specjalizacje wskazuję tu zarządzanie procesem lub produktem, opierając się na metodykach zwinnych. Ogromna paleta doświadczeń zawodowych sprawia, że jako skuteczny manager IT wciąż mam w sobie energię młodego podlotka. I właśnie ta energia sprawia, że z przyjemnością dzielę się wiedzą o zarządzaniu z czytelnikami mojego bloga oraz słuchaczami podcastu.

NA CZYM ZNAM SIĘ NAJBARDZIEJ

Wierzę w siłę specjalizacji i fachowej wiedzy skupionej na konkretnych umiejętnościach. Zawodowo poruszam się w trzech obszarach, które są bezpośrednio związane z prowadzeniem i skalowaniem biznesów IT.

PRODUCT MANAGEMENT

Właściwe zarządzanie rozwojem produktu determinuje sukces firmy

metodyki zwinne

Budowanie procesów w oparciu o Agile to fundamentalna część mojej pracy

pro consulting

Frontem do klientów, słuchaczy i czytelników. Doradzam i przeprowadzam audyty

ROZWÓJ ZAWODOWY

Wiedza i praktyka, które idą w parze

Od lat zdobywam doświadczenie na polu praktyki oraz wiedzę teoretyczną. Obie te rzeczy uważam za klucz do sukcesu w kadrze managerskiej IT.

PRASA

Media

Dziennikarze mediów branżowych często proszą mnie o komentarz ekspercki. Kliknij zdjęcie, żeby przeczytać wywiad, jakiego udzieliłem portalowi Just Geek IT.

Do swojej pracy podchodzę podobnie jak do życia – pół żartem, pół serio. Bycie specjalistą nie nakłada na mnie obowiązku betonowania swojego poczucia humoru. TUTAJ znajdziesz podcast Dziennik Budowy Firmy, w którym wystąpiłem gościnnie.

ANGAŻUJĄCE TEMATY

Treści
na blogu

Kariera i Rozwój w IT

Dzielę się wskazówkami i poradami dla początkujących oraz przyszłych managerów firm technologicznych.

Zarządzanie Produktem

Wyjaśniam metryki, omawiam panujące trendy. Doradzam w doborze narzędzi, które pomagają budować lepszy produkt.

Metodyki Agile

Opowiadam jak wdrożyć zwinne zarządzanie, aby w oparciu o Scrum lub zbliżoną metodykę poprawić efektywność zespołów.

Potrzebujesz wsparcia lub porady?